Różne typy witamin z grupy B.

Istnieje duża ilość witamin z grupy B, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania wszystkich organów. Wszystkie witaminy z grupy B są niezbędne dla wielu różnych procesów. Bez wystarczających witamin z grupy B, dostarczanie krwi nie byłoby zdrowe i prowadzi do różnych chorób i chorób. Mózg potrzebuje witamin z grupy B działających prawidłowo, a serce potrzebuje witamin z grupy B, aby utrzymać zdrowie i zapobiegać chorobom serca, a żywność podzielona jest na różne składniki odżywcze przez witaminy z grupy B. W rzeczywistości, prawie każdy organ i proces w organizmie wymaga co najmniej jednej formy witaminy B.

Thiamin lub B1 to witamina B, którą organizm potrzebuje utrzymać wszystkie komórki, zwłaszcza nerwy, działające poprawnie. Jest to szczególnie ważne w pamięci i ogólnym zdrowiu psychicznym i jest jednym z witamin z grupy B, które jest konieczne do przekształcania żywności w energię.

Ryboflawina lub B2 to witamina B, która jest niezbędna do uwalniania enrgy z żywności, która została spożyta. Bez tej witaminy B organizm nie może rosnąć lub rozwijać się prawidłowo, ponieważ czerwone krwinki nie będą tak zdrowe, jak powinny.

Niacyna lub B3 to witamina B biorąca udział w ponad pięćdziesięciu procesach, począwszy od detoksykacji chemikaliów do wytwarzania hormonów i uwalniających energię z pokarmów.

Kwas pantotenowy lub B5 współpracuje z kilkoma innymi witaminami typu B w wielu podstawowych procesach, w tym rozbiciu tłuszczów, białek i węglowodanów na energię, a także witaminę B, która jest potrzebna do utworzenia witaminy D, wielu hormonów i czerwieni krwinki.

Pirydoksyna lub B6 to witamina B, która w dużej mierze odpowiada za redystrybucję aminokwasów w celu stworzenia ponad pięciu tysięcy białek, które są potrzebne przez organizm i jest także jednym z witamin z grupy B potrzebnych do wytworzenia różnych enzymów.

Biotyna lub B7 to jedna z witamin z grupy B, która uczestniczy w wielu procesach w ciele, w tym rozbicie tłuszczów, węglowodanów i białek na użyteczne formy energetyczne.

Kwas foliowy lub B9 jest niezbędną witaminą B wspomagającą wzrost i podział komórek, zwłaszcza w okresie ciąży. Ta witamina B jest również konieczna do wytwarzania naturalnych substancji chemicznych, które kontrolują apetyt, nastrój i jakość snu. Jest to również najlepsza witamina B, która pomaga zmniejszyć ryzyko zawału serca lub udaru mózgu, utrzymując otwarte tętnice.

Kobalamina lub B12 to jedna z witamin z grupy B, ważna w procesie przekształcania węglowodanów, białek i tłuszczów w energię. Ta witamina B ma również zasadnicze znaczenie w tworzeniu ochronnej powłoki komórek nerwowych oraz utrzymaniu zdrowych krwinek czerwonych i zapobieganiu chorobom serca.

lil kim

Links